TERAPIA URZĄDZENIEM LENIRE

Terapia Lenire® wykorzystuje mechanizm neuromodulacji do skutecznego łagodzenia objawów szumów usznych. Stymulacją bimodalna jest całkowicie bezpieczna, dzięki czemu może być wykonywana poza gabinetem lekarskim. Pacjent korzysta z urządzenia w domowym zaciszu lub w podróży.

URZĄDZENIE LENIRE® DO LECZENIA SZUMÓW USZNYCH

Stymulacja bimodalna polega na podawaniu jednocześnie dwóch różnych bodźców stymulujących. Pierwszym jest bodziec akustyczny, podawany przez dołączone do zestawu słuchawki bezprzewodowe. Przyjmuje postać dźwięków terapeutycznych: muzyki, czystych tonów, czy dźwięków natury. Drugi to dająca poczucie delikatnego łaskotania języka, stymulacja elektryczna elektrodą Lenire Tonguetip®. (więcej na temat Lenire®)

LENIRE® ZWIĘKSZA NEUROPLASTYCZNOŚĆ MÓZGU

Wynikiem bimodalnej stymulacji jest zmiana aktywności neuronów, czyli komórek nerwowych w mózgu, w zakresie percepcji szumów usznych. Podawane bodźce zwiększają neuroplastyczność mózgu, czyli zdolność układu nerwowego do samonaprawy i zmian w strukturach neuronów.

Parowanie bodźców podczas stymulacji mózgu powoduje odwrócenie uwagi i obniżenie wrażliwości na występujące szumy uszne. Odpowiednio dobrane dźwięki stymulują drogę słuchową, wzmacniając przewodzenie dźwięków otocznia, jednocześnie ograniczając percepcję szumów własnych.

Lenire® wykorzystuje stymulację elektryczną i akustyczną w celu łagodzenia objawów. Niewielki rozmiar urządzenia umożliwia wygodne i dyskretne korzystanie z zestawu w dowolnym miejscu na świecie. W zestawie znajdują się: kontroler, elektroda Tonguetip®, oraz słuchawki bezprzewodowe.

ELEKTRODA TONGUETIP®

Lenire Tonguetip® to niewielkie urządzenie zaprojektowane w sposób ergonomiczny, aby wygodnie układać się w zamkniętych ustach. Elektroda Tonguetip® umożliwia łagodną stymulację elektryczną języka, kluczową w neuromodulacji.

KONTROLER

Kontroler służy do sterowania sesją terapeutyczną: umożliwia włączanie, wyłączenie, a także dostosowanie głośności dźwięku oraz poziomu stymulacji języka. Jest sparowany ze słuchawkami przy pomocy Bluetooth.

SŁUCHAWKI BEZPRZEWODOWE

Słuchawki bezprzewodowe dostarczają pochodzące z kontrolera odpowiednio dopasowane dźwięki terapeutyczne, w celu aktywacji drogi słuchowej. W zestawie znajduje się również estetyczne i dyskretne etui, które chroni przez zabrudzeniami i uszkodzeniami mechanicznymi.

TERAPIA LENIRE

Terapia Lenire jest zlecana przez specjalistę po przeprowadzeniu odpowiednich badań. Podwójna stymulacja (dźwiękiem i języka) i pełna personalizacja, umożliwia samodzielne zarządzanie planem leczenia w zaciszu własnego domu.

1

Ocena wstępna

Zrozumienie szumu w uszach

Na tym etapie specjalista oceni Twój szum w uszach, ustali jego charakterystykę i określi wpływ na codzienne życie. W ramach wstępnej oceny, przeprowadzone zostanie m.in. badanie audiologiczne. Jeżeli zakwalifikujesz się do terapii, otrzymasz spersonalizowany plan postępowania.

2

Dopasowanie urządzenia

Dostosowanie planu terapii do Twoich potrzeb

Jeśli Lenire zostanie uznane za odpowiednie dla Ciebie, parametry dźwięku i stymulacji języka zostaną skonfigurowane na podstawie szumu w uszach i profilu audiologicznego. Na tej podstawie, specjalista będzie mógł dopasować terapię do Twoich potrzeb.

3

Użytek domowy

Korzystanie z urządzenia Lenire w domowym zaciszu

Po przeszkoleniu przez specjalistę, będziesz korzystać z urządzenia Lenire w zaciszu własnego domu przez 30 do 60 minut dziennie
lub zgodnie z planem terapii.

4

Wizyty kontrolne

Monitorowanie postępów w terapii

Specjalista ustali z Tobą plan wizyt kontrolnych, które pozwolą na monitorowanie postępów i uzyskanie jak najlepszych wyników
zastosowanej terapii.

5

Dalsze użytkowanie

Korzystanie z urządzenia po zakończeniu zleconej terapii

Po zakończeniu terapii, specjalista poinformuje pacjenta o dalszej potrzebie korzystania z urządzenia Lenire.